Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

16.11.2020
Czyta się kilka minut
10–16 listopada
P

PIĘKNIE NAPISANE

„Wyrażam wdzięczność, że daliście odpór wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości” – napisał Jarosław Kaczyński w liście do uczestników zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”.

PIĘKNIE POWIEDZIANE

„Reakcja policji na wielu filmikach była nieadekwatna, ale znam wiele relacji, w których funkcjonariusze zachowywali się w sposób właściwy” – powiedział Mateusz Morawiecki, pytany na wspomnianym zjeździe o zajścia z udziałem narodowców podczas obchodów 11 listopada.

JESZCZE PIĘKNIEJ POWIEDZIANE

„Zjednoczona Prawica w ciągu ostatnich lat dotknęła bardzo wielu bardzo często lukratywnych interesów” – wytłumaczył z kolei źródła niedawnych protestów Andrzej Duda i dodał, że „jeżeli ktoś zagarniał pieniądze”, to stać go „na różne działania, bardziej lub mniej zakulisowe”.

NAJPIĘKNIEJ POMILCZANE

Niestety, na podobne krasomówstwo nie było stać Roberta Lewandowskiego po przegranym meczu z Włochami. Zapytany, jaki był plan trenera na pokonanie rywala, kapitan reprezentacji Polski przez 8 sekund milczał.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]