Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

02.11.2020
Czyta się kilka minut
26 października – 1 listopada
BEATA ZAWRZEL / REPORTER
W

W koszu

Przedstawiciele PiS zapowiedzieli, że krytykowana przez rolników i poprawiona w Senacie ustawa o ochronie zwierząt nie będzie dalej procedowana: ma ją zastąpić nowy projekt poselski, ale na razie nie potrafią powiedzieć, w jakim kształcie. Wygląda na to, że mają inne problemy.

W dole

Ostatnie sondaże pokazują, że poparcie dla PiS spadło poniżej 30 proc., na KO chciałoby głosować ok. 25 proc., a na ruch Polska 2050 Szymona Hołowni – ok. 15 proc. ankietowanych. Dwie trzecie Polaków pytanych przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” źle ocenia ostatnią działalność Jarosława Kaczyńskiego.

W kwiatach

Po podjętej w ostatniej chwili decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy przed 1 listopada wielu Polaków w ramach akcji solidarnościowej z kwiaciarzami rzuciło się do kupowania chryzantem. Część z nich mogliśmy następnie oglądać przed biurami PiS i Kancelarią Premiera.

W chmurach

Nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zadekretował w wywiadzie radiowym „zakończenie pedagogiki wstydu, która towarzyszyła naszej edukacji” i zapowiedział wprowadzenie do kanonu lektur szkolnych dzieł Jana Pawła II.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]