Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

28.09.2020
Czyta się kilka minut
22–28 września
I

IDEOLOGIA

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest w Senacie, część komentatorów spodziewa się weta Andrzeja Dudy, a na razie pogląd na jej temat wyraził minister rolnictwa. PiS, „partia, która wydawała się prawicowa, wpisuje się w wojnę ideologiczną, która ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka” – powiedział zawieszony już członek tego ugrupowania Jan Krzysztof Ardanowski.

TECHNOLOGIA

Rada Miasta Kraśnika sprzeciwiła się wprowadzaniu technologii 5G bez wcześniejszego zbadania jej wpływu na zdrowie mieszkańców i poparła zastąpienie sieci Wi-Fi w szkołach instalacjami ethernetowymi lub światłowodowymi. Burmistrz miejscowości nie zamierza się podporządkowywać postulatom radnych.

PAPIEROLOGIA

Poczta Polska zapowiedziała złożenie w Krajowym Biurze Wyborczym wniosku o zwrot kosztów za majowe przygotowania do wyborów...

1182

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]