Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

01.06.2020
Czyta się kilka minut
26–31 czerwca
ADAM WARŻAWA / PAP
W

WYPILI
W chwili zamknięcia tego numeru nie było jeszcze wiadomo, kiedy odbędą się wybory prezydenckie (ustawa o ich organizacji metodą mieszaną jest wciąż w Senacie), ale programowe wystąpienie inaugurujące kampanię wygłosił w Poznaniu nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, wedle sondaży najbardziej prawdopodobny rywal Andrzeja Dudy w II turze. Tego samego dnia prezydent z premierem udali się na plac budowy przekopu Mierzei Wiślanej, a potem poszli na piwo.

NAWARZYŁ
Stosowny toast mógłby wychylić również Jacek Sasin: Sejm odrzucił wniosek opozycji o wotum nieufności dla wicepremiera, który – jej zdaniem – wydał 70 mln zł na druk kart do głosowania w nieodbytych wyborach korespondencyjnych. Za kwotę tę – podkreślał w debacie Borys Budka – można by wypłacić wynagrodzenie minimalne dla 26 tys. osób, postojowe dla ponad 33 tys. pracowników albo przeprowadzić 138 tys. testów na koronawirusa.

KUPIĄ
Jak dobrze pójdzie, wicepremier Sasin będzie mógł kupić piwo w państwowym sklepie: jego resort zapowiada powołanie dużej sieci spożywczej, a „COVID to dobry moment, żeby pomyśleć, co można na tym rynku kupić”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]