Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

14.09.2020
Czyta się kilka minut
7 – 13 września
P

Praca dla posła

Onet sprawdził, czym zajmują się b. posłowie PiS, którzy znaleźli się poza Sejmem: blisko połowa ma dobrze płatną pracę w spółkach Skarbu Państwa lub organach administracji.

Ruch dla posłanki

Związana dotąd z Lewicą Hanna Gill-Piątek została pierwszą parlamentarzystką ruchu Polska2050 Szymona Hołowni.

Muza dla prezydenta

A co z ruchem Rafała Trzaskowskiego? Na razie wiadomo, że ma być bardziej taneczny. „Moje miasto, weź to pod uwagę. Puść odrobinę funku na chwilę, bo tu wszyscy chcą zrobić wam krzywdę” – powiedział prezydent Warszawy do DJ-a w jednym ze stołecznych klubów, namawiając go do zmiany muzyki.

Rura dla ścieków

Blisko 3 mln m3 ścieków trafiło już do Wisły w związku z awarią warszawskiej oczyszczalni Czajka. Na rzece wojsko zbudowało most pontonowy, na którym powstaje awaryjny rurociąg.

Kolejka dla zdrowia

Zaledwie 10 proc. zapowiadanych przez resort zdrowia szczepionek przeciw grypie trafiło dotąd na rynek – w części aptek powstały w związku z tym listy zapisów.

LICZBA TYGODNIA

51,8 mld zł – tyle w II kwartale br. wzrósł dług publiczny, czyli łączna wartość zadłużenia aparatu państwowego, samorządów i spółek Skarbu Państwa. Deficyt sektora finansów publicznych sięgnie w tym roku 12 proc. PKB.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]