Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.07.2020
Czyta się kilka minut
13–20 lipca
T

TELEFON DO PRZYJACIELA

Z zainteresowaniem i kibicując gorączkowo poszukującemu angielskich słówek Andrzejowi Dudzie wysłuchaliśmy jego rozmowy z rosyjskim satyrykiem podającym się za sekretarza generalnego ONZ. Łatwość, z jaką ten ostatni uzyskał połączenie z prezydentem, kosztowała posadę dwoje pracowników Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ.

Z ZEGARKIEM W RĘKU

Fałszywy sekretarz bezskutecznie usiłował sprowokować rozmówcę do nieostrożnej uwagi na temat Ukrainy: kraju, gdzie polscy politycy powinni być szczególnie uważni. Antykorupcyjne służby z Warszawy i Kijowa doprowadziły właśnie do zatrzymania b. ministra transportu Sławomira N., który po odejściu z rządu Donalda Tuska był szefem ukraińskiej agencji budowy dróg.

KRONIKA SĄDOWA I TOWARZYSKA

Jednym z tematów tygodnia był oddalony przez warszawski sąd pozew TVP wobec dziennikarzy „Gazety Wyborczej” i „Polityki”, którzy mówili o roli, jaką ataki telewizji publicznej odegrały w zamachu na Pawła Adamowicza. A tematem weekendu okazał się zawarty w łagiewnickim sanktuarium, nie pierwszy w życiu kościelny ślub byłego i zapewne przyszłego prezesa tej instytucji Jacka Kurskiego.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]