Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

29.06.2020
Czyta się kilka minut
FOT. ANDRZEJ IWAŃCZUK / REPORTER
B

Burzowo

Kilkaset podtopień i „błyskawicznych powodzi” to efekt burz i gwałtownych opadów deszczu, które spadły na Polskę w okresie wyborów prezydenckich.

Wypadkowo

W Warszawie spadł z wiaduktu rozpędzony miejski autobus. Zginęła jedna osoba, kilkanaście trafiło do szpitala.

Napięciowo

Zarząd Poczty Polskiej złożył do marszałka Sejmu skargę na kontrole poselskie parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej: niektórzy politycy mieli używać w ich trakcie dyskryminujących sformułowań typu „państwo nie wyszli z buszu”. Kontrole dotyczyły kosztów druku kart do głosowania w nieodbytych wyborach 10 maja.

Zdalnie

Ponad 3 tys. uczniów otrzymało maksymalny wynik w szkolnym konkursie matematycznym Kangur, podczas gdy rok wcześniej udało się to tylko ośmiorgu uczestników. Poziom zadań nie uległ zmianie, ale w tym roku ze względu na pandemię konkurs przeprowadzono zdalnie.

Nieostrożnie

Ministerstwo Zdrowia apeluje do właścicieli sklepów, aby nie wpuszczali osób bez maseczek. „To, co widziałem w weekend, woła o pomstę do nieba” – wyznał rzecznik resortu, przypominając, że w zamkniętych przestrzeniach wciąż obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]