Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

29.06.2020
Czyta się kilka minut
FOT. ANDRZEJ IWAŃCZUK / REPORTER
B

Burzowo

Kilkaset podtopień i „błyskawicznych powodzi” to efekt burz i gwałtownych opadów deszczu, które spadły na Polskę w okresie wyborów prezydenckich.

Wypadkowo

W Warszawie spadł z wiaduktu rozpędzony miejski autobus. Zginęła jedna osoba, kilkanaście trafiło do szpitala.

Napięciowo

Zarząd Poczty Polskiej złożył do marszałka Sejmu skargę na kontrole poselskie parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej: niektórzy politycy mieli używać w ich trakcie dyskryminujących sformułowań typu „państwo nie wyszli z buszu”. Kontrole dotyczyły kosztów druku kart do głosowania w nieodbytych wyborach 10 maja.

Zdalnie

Ponad 3 tys. uczniów otrzymało maksymalny wynik w szkolnym konkursie matematycznym Kangur, podczas gdy rok wcześniej udało się to tylko ośmiorgu uczestników. Poziom zadań nie uległ zmianie, ale w tym roku ze względu na pandemię konkurs przeprowadzono zdalnie.

Nieostrożnie

Ministerstwo Zdrowia apeluje do właścicieli sklepów, aby nie wpuszczali osób bez maseczek. „To, co widziałem w weekend, woła o pomstę do nieba” – wyznał rzecznik resortu, przypominając, że w zamkniętych przestrzeniach wciąż obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]