Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

02.03.2020
Czyta się kilka minut
25 lutego – 3 marca
R

RONDO KOZŁOWSKIEGO

W Krakowie, gdzie mamy już m.in. ulice Turowicza, Pszona czy Tischnera, swoje rondo (tuż przy dworcu) będzie miał kolejny członek „Tygodnikowej” rodziny: wieloletni zastępca redaktora naczelnego „TP”, senator i szef MSW w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, Krzysztof Kozłowski.

PRAWKO PIRATA

Rondem nie pojedzie z pewnością 35-latek z powiatu opatowskiego, który – dzięki wpływającym na mail świętokrzyskiej policji nagraniom dokumentującym popełnione przez niego wykroczenia – otrzymał 259 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

WINA TUSKA

A skąd się biorą piraci? Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego to „Donald Tusk doprowadził do zniszczenia jakichkolwiek zasad przyzwoitości w polskim życiu publicznym i wielu innych sprawach, które się właśnie z tą dziedziną łączą”.

POPRAWKI SENATU

Rzeczywistość z opozycją jest jednak bardziej skomplikowana. Blisko 2 miliardy na zwalczanie chorób onkologicznych, zwiększenie o 4,6 mld subwencji oświatowej i dodatkowy miliard na walkę ze smogiem to najważniejsze z ponad stu poprawek zdominowanej przez nią izby wyższej do ustawy budżetowej. W głosowaniu przepadł wniosek PiS o przyjęcie budżetu na 2020 r. bez poprawek.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]