Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

02.03.2020
Czyta się kilka minut
25 lutego – 3 marca
R

RONDO KOZŁOWSKIEGO

W Krakowie, gdzie mamy już m.in. ulice Turowicza, Pszona czy Tischnera, swoje rondo (tuż przy dworcu) będzie miał kolejny członek „Tygodnikowej” rodziny: wieloletni zastępca redaktora naczelnego „TP”, senator i szef MSW w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, Krzysztof Kozłowski.

PRAWKO PIRATA

Rondem nie pojedzie z pewnością 35-latek z powiatu opatowskiego, który – dzięki wpływającym na mail świętokrzyskiej policji nagraniom dokumentującym popełnione przez niego wykroczenia – otrzymał 259 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

WINA TUSKA

A skąd się biorą piraci? Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego to „Donald Tusk doprowadził do zniszczenia jakichkolwiek zasad przyzwoitości w polskim życiu publicznym i wielu innych sprawach, które się właśnie z tą dziedziną łączą”.

POPRAWKI SENATU

Rzeczywistość z opozycją jest jednak bardziej skomplikowana. Blisko 2 miliardy na zwalczanie chorób onkologicznych, zwiększenie o 4,6 mld subwencji oświatowej i dodatkowy miliard na walkę ze smogiem to najważniejsze z ponad stu poprawek zdominowanej przez nią izby wyższej do ustawy budżetowej. W głosowaniu przepadł wniosek PiS o przyjęcie budżetu na 2020 r. bez poprawek.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]