Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.01.2020
Czyta się kilka minut
20 – 26 stycznia
T

Tomek

Tomasz Kaczmarek, wielokrotnie skompromitowany b. poseł PiS i b. agent CBA, oskarżył w reportażu TVN24 obecnego szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego o naciski podczas operacji dotyczącej rzekomej willi Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym. Kancelaria Premiera uznaje jego zarzuty za akt politycznej zemsty.

Jacek

„Mówi się, że opozycja krytykuje, ale od tego jest opozycja” – mówiła w Radiu Maryja wdowa po ministrze środowiska Krystyna Szyszko, podkreślając, że mąż „najgorsze ciosy” dostawał „od swoich”, a Jacek Kurski pilnował, żeby drzwi TVP były dlań zamknięte.

Borys

Nowym przewodniczącym PO został Borys Budka. „Jeżeli chcemy odzyskać zaufanie wyborców – zadeklarował w powyborczej rozmowie – musimy gabinety warszawskie zamienić na targ na Podkarpaciu czy bazarek na Lubelszczyźnie”.

Andrzej

Wśród wyborców chce być też Andrzej Duda: prezydent zainaugurował w Zakopanem charytatywne zawody w narciarstwie, a na Twitterze, nie żałując przymiotników i wykrzykników oraz fantazyjnie używając wielkich liter, pogratulował polskim skoczkom narciarskim kolejnego zwycięstwa.

Smog

O tym, w jakich warunkach musieli skakać Kubacki i Stoch, prezydent politycznie nie wspomniał: w czasie turnieju stężenie pyłów zawieszonych w zakopiańskim powietrzu przekraczało normy o kilkaset procent.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]