Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.01.2020
Czyta się kilka minut
6– 12 stycznia
BIURO PRASOWE PARLAMENTU MONGOLII
W

W Ułan Bator

28 tys. zł kosztowała podróż wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej do Mongolii na obchody 30. rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów w tym kraju (na zdjęciu z przewodniczącym parlamentu). Pod względem kosztów Gosiewska jest przodowniczką zagranicznych podróży poselskich; wybrała się również na wigilię dla bezdomnych w Hamburgu.

W Toruniu

O. Tadeusz Rydzyk ostatnio nie podróżuje, natomiast wytrwale telefonuje do swojej rozgłośni. W jednej z niedawnych audycji dyrektor Radia Maryja nazwał Gretę Thunberg „dzieckiem, które ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi, aby rozrabiały”, ekologów porównał do Armii Czerwonej, a posłów lewicy określił mianem „sodomitów”. Gościem programu był przedstawiciel lobby hodowców zwierząt futerkowych.

W Warszawie

Propozycje programowe innych mediów również coraz bardziej interesujące: TVP Info zapowiedział właśnie debiut programu „Kasta”, omawiającego „głośne procesy, kontrowersyjne wyroki, ludzkie dramaty”, a także organizującego „debatę” na temat kondycji polskiego wymiaru sprawiedliwości.

W Krakowie

Urząd Miasta zapowiedział rozwiązanie kontraktu z dyrektorem Teatru Bagatela Henrykiem Jackiem S., który usłyszał prokuratorskie zarzuty nakłaniania podległych mu kobiet do poddania się czynności seksualnej oraz łamania praw pracowniczych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]