Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

16.07.2019
Czyta się kilka minut
9–15 lipca
S

SEZON OGÓRKOWY

Jarosław Kaczyński przedstawił liderów list wyborczych przed jesiennymi wyborami, a następnie oświadczył, że: PiS nie chce wojny i szuka porozumienia; ci, którzy stosują agresywny język, nie służą ojczyźnie; za 4 lata na jego miejscu będzie stał ktoś inny, bo on ma już swój wiek; Polacy zaś nie muszą stać pod tęczową flagą i mogą stać pod biało-czerwoną.

SEZON OBJAWIEŃ

Tymczasem lider opozycji Grzegorz Schetyna doszedł do wniosku, że nie wystarczy być jedynie anty-PiS-em: w programowym przemówieniu obiecał wzrost płac, poprawę jakości służby zdrowia i ochrony środowiska, oraz usunięcie przy pomocy jednego zbioru ustaw „całego śmietnika bezprawia”.

SEZON PRZESTRÓG

O. Tadeusz Rydzyk również uważa, że „ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra”, ale z innych powodów. „Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami” – mówił, wzywając rząd do wycofania się z konwencji antyprzemocowej, a telewizję publiczną z pokazywania – uwaga, będzie tęcza – „rozwodu za rozwodem, partnera za partnerem, gejów i innych”.

SEZON PLAŻOWY

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich uroczyście otworzył nowe wejście na plażę w Jantarze. Na fotografiach widać: urzędnika w garniturze, kobietę rozciągającą przed nim biało-czerwoną wstęgę, a za ich plecami plażowiczów, korzystających z wejścia od dobrych kilku dni.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]