Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

16.07.2019
Czyta się kilka minut
9–15 lipca
S

SEZON OGÓRKOWY

Jarosław Kaczyński przedstawił liderów list wyborczych przed jesiennymi wyborami, a następnie oświadczył, że: PiS nie chce wojny i szuka porozumienia; ci, którzy stosują agresywny język, nie służą ojczyźnie; za 4 lata na jego miejscu będzie stał ktoś inny, bo on ma już swój wiek; Polacy zaś nie muszą stać pod tęczową flagą i mogą stać pod biało-czerwoną.

SEZON OBJAWIEŃ

Tymczasem lider opozycji Grzegorz Schetyna doszedł do wniosku, że nie wystarczy być jedynie anty-PiS-em: w programowym przemówieniu obiecał wzrost płac, poprawę jakości służby zdrowia i ochrony środowiska, oraz usunięcie przy pomocy jednego zbioru ustaw „całego śmietnika bezprawia”.

SEZON PRZESTRÓG

O. Tadeusz Rydzyk również uważa, że „ta dobra zmiana nie jest taka całkiem dobra”, ale z innych powodów. „Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami” – mówił, wzywając rząd do wycofania się z konwencji antyprzemocowej, a telewizję publiczną z pokazywania – uwaga, będzie tęcza – „rozwodu za rozwodem, partnera za partnerem, gejów i innych”.

SEZON PLAŻOWY

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich uroczyście otworzył nowe wejście na plażę w Jantarze. Na fotografiach widać: urzędnika w garniturze, kobietę rozciągającą przed nim biało-czerwoną wstęgę, a za ich plecami plażowiczów, korzystających z wejścia od dobrych kilku dni.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]