Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

03.06.2019
Czyta się kilka minut
28 maja – 3 czerwca
S

SZYLD

„Koleżanki i koledzy, powinniśmy podziękować Panu Bogu, że był łaskawy i wyborcy zagłosowali na kandydatów PSL, bo żeby była jasność, ja głosowałem na Kalinowskiego, nie głosowałem na Koalicję Europejską” – mówi na ujawnionym przez siebie nagraniu z posiedzenia weekendowej Rady Naczelnej PSL Waldemar Pawlak. Choć ani wystąpienie, ani jego upublicznienie nie spotkało się w partii z entuzjazmem, Stronnictwo w wyborach parlamentarnych wystartuje prawdopodobnie w ramach nowego bloku: Koalicji Polskiej.

IKONA

„To opowieść o wolności, solidarności i niezależności.(…) To również świadectwo rosnącego udziału kobiet w życiu publicznym”. Tak Dom Spotkań z Historią, współorganizator (wraz z Press Club Polska) konkursu „Ikona 30-lecia – wolność i solidarność”, uzasadnił przyznanie nagrody Adamowi Lachowi, fotoreporterowi agencji Napo Images.

KONWENCJA

Powstaje gra wideo „Karol Wojtyła”, w której gracze mają odwieść młodego tytułowego bohatera od kapłaństwa. Na drodze stają mu m.in. młoda zakonnica Bernadetta oraz koleżanka Teresa – obie pokazane w konwencji anime.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]