Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.02.2019
Czyta się kilka minut
29 stycznia – 4 lutego
K

KORELACJA

W 2018 r. zmarło 414 tys. mieszkańców Polski – ok. 3 proc. więcej niż rok wcześniej, o 3,5 proc. mniej było także urodzeń (388 tys.). Za utratę największej liczby lat przeżytych w zdrowiu odpowiadają palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta i wysokie ciśnienie krwi. O polityce nie ma tu mowy.

KOALICJA

Ciśnienia krwi z pewnością nie podnosi informacja o utworzeniu Koalicji Europejskiej dla Polski, wzywającej „do wystawienia jednej szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE”. Oprócz Grzegorza Schetyny podpisało ją 9 byłych premierów i szefów dyplomacji: Leszek Miller, Jerzy Buzek, Marek Belka, Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Kopacz, Radosław Sikorski, Kazimierz Marcinkiewicz, Hanna Suchocka i Adam Daniel Rotfeld.

KOINCYDENCJA

Prokuratura wystąpiła o uchylenie immunitetu Stefanowi Niesiołowskiemu w związku z zarzutami o charakterze korupcyjnym, a równocześnie aresztowano dwóch biznesmenów podejrzanych o udzielanie zasiadającemu od 30 lat w parlamencie posłowi korzyści osobistej w postaci organizowania i opłacania usług seksualnych. Sprawa dotyczy lat 2013-15, prowadziło ją CBA już podczas rządów PO, ale została nagłośniona w trakcie ujawniania przez „Gazetę Wyborczą” nagrań Jarosława Kaczyńskiego.

KOMENTATOR

„Nie przypuszczam, żeby to był jakiś wielki ruch. Sądząc po aferze Stefana Niesiołowskiego, wydaje mi się, że większość Polaków jednak hołduje miłości heteroseksualnej” – powiedział wielce zadowolony z tego konceptu europoseł Zdzisław Krasnodębski w Radiu RMF, komentując szanse polityczne Roberta Biedronia.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]