Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

10.09.2018
Czyta się kilka minut
4 – 10 września
O

ODDECH

Robert Biedroń zadeklarował, że nie będzie ponownie ubiegał się o urząd prezydenta Słupska, i zapowiedział budowę ogólnopolskiego ruchu politycznego, który miałby odbierać głosy PiS. Lider PO Grzegorz Schetyna skomentował, że „nie czuje oddechu Biedronia na plecach”.

LWICA

Być może to dobre samopoczucie wynika z faktu dołączenia do obozu PO Barbary Nowackiej. W innej epoce Nowacka z prezentującą się dziś na tzw. Zlocie Prawych Magdaleną Ogórek figurowały na okładce „Polityki” jako „Lwice lewicy”.

WRAŻENIE

Inna sprawa, że wokół lidera PO i tak panuje daleko posunięty pluralizm: w prawach członka partii zawieszono właśnie sen. Macieja Grubskiego, który w wywiadzie dla portalu Sputnik zadeklarował, że jest „pod ogromnym wrażeniem” Władimira Putina i jest przeciwnikiem wspierania Ukrainy w sporze z Rosją.

DWÓR

Pluralizm panuje też ponoć w Kancelarii Prezydenta. Ze stanowiska rzecznika głowy państwa odszedł wprawdzie Krzysztof Łapiński, który – jak twierdzi „Do Rzeczy” – uwikłał się w wojnę o wpływy z „dworem krakowskim”, ale zastąpił go Błażej Spychalski. „Dopełnia skład ministrów w Kancelarii (...) przede wszystkim dlatego, że pochodzi z bardzo małej miejscowości na Kujawach” – przedstawił go prezydent, więc z dworem nie ma nic wspólnego.

WĄŻ

Na warszawskiej ulicy policjanci złapali półtorametrowego boa tęczowego. Popularny wśród hodowców i niegroźny dla otoczenia wąż nie uczestniczył w kampanii Patryka Jakiego ani Rafała Trzaskowskiego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]