Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.04.2018
Czyta się kilka minut
17–23 kwietnia
JACEK BEDNARCZYK / PAP
P

PRZYSYŁAJ CHOĆ PUSTE KOPERTY

W TVP nie tylko „Wiadomości” bywają pustawe i spóźnione. Ofertę Jacka Kurskiego w konkursie na prezesa złożono po terminie – podaje „Rzeczpospolita”, uzupełniając tę rewelację informacją, że w przyjmowanych przez Wydział Podawczy Sejmu kopertach zawierających prezentację Kurskiego… nie było jeszcze wtedy żadnych dokumentów.

IDŹ PRECZ

W chwili zamknięcia numeru nie znaliśmy stanowiska prezesa TVP w tej sprawie. Znaliśmy za to modelową ripostę Michała Karnowskiego na zarzut Bartosza Węglarczyka z Onetu, że tygodnik „Sieci” zamieszcza nieoznaczone artykuły sponsorowane. „Forma przepytywania polskiego wydawcy przez niemiecki kapitał jest niezrozumiała. Jest próbą zadeptania nas, to kolejny atak mediów z niemieckim kapitałem motywowany tym, że wykazaliśmy próbę nieudolnej manipulacji tego wydawcy” – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl.

NIE PYTAJ MNIE

Inną modelową strategię przyjęła nowa prezes Sądu Okręgowego w Krakowie: pani Dagmara Pawelczyk-­Woicka (na zdjęciu) wprowadziła dla mediów całkowity zakaz fotografowania i nagrywania w okolicach jej gabinetu.

HALO SZPICBRÓDKA

Tymczasem inne media z niepolskim kapitałem wciąż nie chcą dobrze pisać o naszym kraju („Spośród 50 najbrudniejszych miast w Europie aż 33 leżą w Polsce” – donosi „New York Times” w reportażu o smogu), a powołana do zmiany tej sytuacji Polska Fundacja Narodowa ma coraz to nowe kłopoty. Ostatnio z jej zarządu ustąpił pan Antoni Kolek, któremu zarzucono, że gdy kierował gabinetem prezesa ZUS, był podejrzany o wykradanie tajnych danych i został zwolniony dyscyplinarnie.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]