Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.04.2018
Czyta się kilka minut
17–23 kwietnia
JACEK BEDNARCZYK / PAP
P

PRZYSYŁAJ CHOĆ PUSTE KOPERTY

W TVP nie tylko „Wiadomości” bywają pustawe i spóźnione. Ofertę Jacka Kurskiego w konkursie na prezesa złożono po terminie – podaje „Rzeczpospolita”, uzupełniając tę rewelację informacją, że w przyjmowanych przez Wydział Podawczy Sejmu kopertach zawierających prezentację Kurskiego… nie było jeszcze wtedy żadnych dokumentów.

IDŹ PRECZ

W chwili zamknięcia numeru nie znaliśmy stanowiska prezesa TVP w tej sprawie. Znaliśmy za to modelową ripostę Michała Karnowskiego na zarzut Bartosza Węglarczyka z Onetu, że tygodnik „Sieci” zamieszcza nieoznaczone artykuły sponsorowane. „Forma przepytywania polskiego wydawcy przez niemiecki kapitał jest niezrozumiała. Jest próbą zadeptania nas, to kolejny atak mediów z niemieckim kapitałem motywowany tym, że wykazaliśmy próbę nieudolnej manipulacji tego wydawcy” – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl.

NIE PYTAJ MNIE

Inną modelową strategię przyjęła nowa prezes Sądu Okręgowego w Krakowie: pani Dagmara Pawelczyk-­Woicka (na zdjęciu) wprowadziła dla mediów całkowity zakaz fotografowania i nagrywania w okolicach jej gabinetu.

HALO SZPICBRÓDKA

Tymczasem inne media z niepolskim kapitałem wciąż nie chcą dobrze pisać o naszym kraju („Spośród 50 najbrudniejszych miast w Europie aż 33 leżą w Polsce” – donosi „New York Times” w reportażu o smogu), a powołana do zmiany tej sytuacji Polska Fundacja Narodowa ma coraz to nowe kłopoty. Ostatnio z jej zarządu ustąpił pan Antoni Kolek, któremu zarzucono, że gdy kierował gabinetem prezesa ZUS, był podejrzany o wykradanie tajnych danych i został zwolniony dyscyplinarnie.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]