Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.02.2018
Czyta się kilka minut
30 I – 5 II
KPRM / YOUTUBE
P

PAŃSTWO POLSKIE...

Na stronie Kancelarii Premiera pojawiło się telewizyjne wystąpienie Mateusza Morawieckiego na temat nowelizacji ustawy o IPN z angielskimi napisami; problem w tym, że skorzystano z automatycznego tłumaczenia serwisu YouTube, które zmieniło sens wypowiedzi. Szef rządu powiedział: „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów, nie były polskie”, a w angielskim tłumaczeniu podano: „Camps where millions of Jews were murdered were Polish”.

...ISTNIEJE TYLKO...

Trwa mozolne dochodzenie prawdy o wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu: jak poinformował przedstawiciel producenta limuzyny, którą jechała ówczesna pani premier, rejestrator w samochodzie nie zapisał ani prędkości, ani informacji o tym, czy sygnalizacja dźwiękowa była włączona. Danych z dodatkowego rejestratora, montowanego w pojazdach uprzywilejowanych, nie udało się odszyfrować. Przypomnijmy, że z niedawnej opinii biegłych o wypadku limuzyny Andrzeja Dudy wynika, że samochód głowy państwa miał tylko jedną sprawną oponę.

...TEORETYCZNIE.

„Nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek miał wstąpić do PiS-u” – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, który w życiu nie wyobrażał sobie już mnóstwa innych politycznych decyzji.

PRAKTYCZNIE NIE ISTNIEJE.

Setki pacjentów, w tym noworodki, dostawały w ostatnich miesiącach wadliwe szczepionki – napisał „Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na inspektorów farmaceutycznych, sprawdzających stan sprzętu chłodniczego w aptekach i przychodniach. Okazało się, że tysiące szczepionek nadawało się do kosza, bo nie były przechowywane w odpowiednich temperaturach.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]