Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

19.09.2016
Czyta się kilka minut
13 – 19 IX
Z

ZMARŁ EDWARD ALBEE
Wybitny dramaturg amerykański, autor m.in. słynnej sztuki „Kto się boi Virginii Woolf?” z 1962 r., w której ekranizacji grali Elizabeth Taylor i Richard Burton. Był także autorem m.in. nagradzanych Pulitzerami dramatów „Chwiejna równowaga” (1967), „Seascape” (1975) oraz „Trzy wysokie kobiety” (1994). Miał 88 lat.

FINALIŚCI NIKE
Do finału tegorocznej edycji Nagrody Nike trafili: Magdalena Grzebałkowska (za książkę „1945. Wojna i pokój”), Renata Lis („W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu”), Piotr Matywiecki („Którędy na zawsze”), Weronika Murek („Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”), Bronka Nowicka („Nakarmić kamień”), Maciej Płaza („Skoruń”) i Ziemowit Szczerek („Tatuaż z tryzubem”). Zwycięzcę jury pod przewodnictwem Tomasza Fiałkowskiego wyłoni 2 października.

PISARZE W BESKIDACH
II edycja Festiwalu im. Zygmunta Haupta odbędzie się w Gorlicach w dniach 23-26 września. W programie prezentacje poświęcone patronowi Festiwalu, ale też spotkania autorskie z takimi pisarzami jak Magdalena Kicińska, Klara Nowakowska, Andrzej Muszyński, Andrzej Stasiuk, Krzysztof Środa czy Adam Wiedemann oraz wystawy plastyczne inspirowane historią Łemkowszczyzny. Wśród dyskusji rozmowa o książce Piotra Nesterowicza „Każdy został człowiekiem”, który opierając się na opublikowanym w 1961 r. wielotomowym wydaniu pamiętników młodzieży wiejskiej i docierając do materiałów nieocenzurowanych, stworzył zbiorowy portret obywatela Polski Ludowej, przenoszącego się ze wsi do miast i przeżywającego tzw. awans społeczny. Więcej informacji: www.festiwalhaupta.pl

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]