Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

14.11.2022
Czyta się kilka minut
8–14 listopada
P

POLITYCZNY CYNIZM

„Chcąc dobrze służyć Ojczyźnie, trzeba zwalczyć w sobie szkodliwego ducha interesu, a wykształcić wrażliwość na dobro wspólne” – mówił w Święto Niepodległości w Gnieźnie prymas abp Wojciech Polak, piętnując cynizm, krótkowzroczność i partyjne wyrachowanie obliczone na zdobycie wyborców.

OBIAD Z PAPIEŻEM

W Światowym Dniu Ubogich 13 listopada papież Franciszek zjadł obiad w towarzystwie 1300 potrzebujących. Wśród zaproszonych do watykańskiej Auli Pawła VI byli bezdomni, migranci i osoby, którym pomagają m.in. rzymskie Caritas i Wspólnota św. Idziego.

WYKŁADY MISTRZÓW

W Łodzi z inicjatywy abp. Grzegorza Rysia dwa razy w roku odbywać się będą „Wykłady mistrzów”. Cykl otworzy 19 listopada teolog z Pragi ks. prof. Tomáš Halík wykładem „Synodalność – nowa reformacja?”. Kolejny – w marcu – wygłosi fizyk Krzysztof Meissner.

...

1361

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]