Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

19.09.2022
Czyta się kilka minut
13–20 września
Paulina Borowik / FOT. ARCHIWUM PRYWATNE
K

KULE

„Nie wiedziałem, w którą stronę uciekać” – mówił o rosyjskim ostrzale kard. Konrad Krajewski, który wraz z biskupem katolickim i protestanckim oraz towarzyszącym im żołnierzem przekazywali pomoc humanitarną na „ziemi niczyjej” w strefie przyfrontowej na wschód od Zaporoża. Nikomu nic się nie stało. Papieski jałmużnik po raz czwarty przebywa w Ukrainie. Odwiedził m.in. masowe groby odkryte po wyzwoleniu Iziumu przez armię ukraińską.

OKULARY

W tym roku laureatką nagrody Okulary ks. Kaczkowskiego została Paulina Bownik, lekarka z Grupy Granica, która mimo nieprzychylności służb mundurowych niosła pomoc podczas kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej. Laureatka otrzymała statuetkę w kształcie okularów oraz czek na 20 tys. zł, ufundowany przez Miasto Sopot, Miasto Puck oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

KRYPTOWALUTY

Katolicy w archidiecezji waszyngtońskiej w USA mogą teraz przekazywać darowizny za pośrednictwem bitcoina, ethereum i wielu innych kryptowalut. Zdaniem Josepha Gillmera, dyrektora wykonawczego ds. rozwoju archidiecezji, dodanie kryptowaluty jako środka płatniczego to ułatwienie dla parafian. Menadżer wyjaśnił, że kryptowaluty – jako niestabilna waluta – zaraz po otrzymaniu zamieniane są na dolary.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]