Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

13.06.2022
Czyta się kilka minut
7–13 czerwca
Z

Z TROSKĄ

W diecezjach powstaną szkoły katechistów, którzy poprowadzą katechezę w parafiach; uaktualnione zostanie „Dyrektorium katechetyczne”, a biskupi zaproponują alternatywną formację religijną młodzieży, która wypisała się z lekcji religii. To pomysły na ratowanie katechezy z niedawnego zebrania plenarnego Episkopatu.

TANECZNIE

Po dwóch latach wznowiono „tańczącą procesję” do grobu św. Wilibrorda w katedrze w Echternach w Luksemburgu. Do marszowej muzyki granej przez tysiąc muzyków tanecznym krokiem pielgrzymowało 5,6 tys. pątników. Procesja wpisana jest na listę niematerialnego światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

NA POWAŻNIE

Saga J.K.Rowling doczekała się poważnego opracowania teologicznego. Pozycja „Harry Potter: lektura teologiczna” jest owocem badań przeprowadzonych na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim przez ks. Gianlukę Bracalante. Książka została pozytywnie zrecenzowana w watykańskim „L’Osservatore Romano”.

NA SPORTOWO

W Mistrzostwach małych krajów Europy w lekkoatletyce trzecie miejsce w biegu na 5 km zajęła Sara Carnicelli z klubu Athletica Vaticana. Biegaczka ma 27 lat i jest córką pracownika Watykanu. W mistrzostwach wzięło udział 17 państw.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]