Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

09.05.2022
Czyta się kilka minut
3–9 maja
B

BEATYFIKACJA

W peruwiańskiej miejscowości La Florida wysłannik papieża kard. Baltazar Porras beatyfikował s. Marię Augustynę Rivas López, zamordowaną w 1990 r. przez lewicowych partyzantów ze Świetlistego Szlaku. Zakonnica zginęła na rok przed męczeńską śmiercią w Pariacoto polskich franciszkanów Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka.

KOMISJA

Biskup trewirski Stefan Ackermann zawiesił proces beatyfikacyjny założyciela Ruchu Szensztackiego o. Józefa Kentenicha. W 2020 r. pojawiły się zarzuty, że Kentenich dopuszczał się nadużyć, także seksualnych, i manipulacji w sprawowaniu władzy nad założonym przez siebie Instytutem Sióstr Maryi. Sprawę bada komisja historyczna.

NOMINACJA

Biskupi francuscy wybrali na zastępcę sekretarza generalnego i rzecznika Konferencji Episkopatu Francji Diane Pilotaz – 40-letnią specjalistkę od marketingu i komunikacji.

PREZENT

Przedstawicielki Austriackiego Katolickiego Ruchu Kobiet wręczyły papieżowi podczas środowej audiencji ogólnej kopię ikony przedstawiającej bułgarskie święte Petkę i Marinę ze stułami jako atrybutem kapłaństwa. Wcześniej Austriaczki rozmawiały w Kurii Rzymskiej o sytuacji kobiet w Kościele.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]