Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

01.11.2021
Czyta się kilka minut
26 października – 1 listopada
FOT. VATICAN MEDIA
B

BRAK PRZESZKÓD

Amerykański ekonomista Jeffrey Sachs został członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. 67-letni profesor jest dyrektorem Ośrodka Zrównoważonego Rozwoju na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Zasłynął proponowaniem tzw. terapii szokowej rządom krajów ze słabymi gospodarkami. Doradzał m.in. rządowi Tadeusza Mazowieckiego. Amerykańskie konserwatywne media zarzucają Sachsowi, że jest zwolennikiem antykoncepcji. Kanclerz papieskiej akademii bp Marcelo Sánchez Sorondo odpowiedział: „Już nie jest”.

BRAK ZAINTERESOWANIA

Nikłe zainteresowanie synodem przez polskich księży skomentował dla KAI bp Adrian Galbas. Zdaniem przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich wśród księży obecne jest klerykalne myślenie o wyższości duchowieństwa nad świeckimi oraz „pewien dystans do papieża Franciszka i tego, co proponuje dziś Kościołowi”.

BRAK OGRANICZEŃ

Na placu św. Piotra znalazło się nowoczesne ambulatorium mobilne, wyposażone w cztery sale zabiegowe do badania problemów kardiologicznych i naczyniowych. „Każdy z bezdomnych, bez względu na to, czy posiada dokumenty, czy nie, zgłaszając się tam, zostanie przebadany” – zapowiada jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]