Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

18.10.2021
Czyta się kilka minut
12-18 listopada
S

SYNOD

Biskupi zaprosili wszystkich ochrzczonych i bierzmowanych do udziału w diecezjalnym etapie synodu o synodalności, który rozpoczął się 17 października. „Nim zabierzemy się za jakiekolwiek reformy, potrzebny jest nam rachunek sumienia z tego, jak ze sobą rozmawiamy, jak nawzajem się słuchamy i jak rozeznajemy wolę Bożą” – napisali. Niektóre diecezje uruchomiły strony z niezbędnymi informacjami.

TELEFON

Po ogłoszeniu raportu na temat przestępstw dominikanina Pawła M. przez 12 dni pięcioro psychoterapeutów w ciągu ponad 36 godzin odebrało 27 telefonów od 26 osób – wynika z podsumowania działalności infolinii zorganizowanej w ramach Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Dwie z osób dzwoniących miały w przeszłości kontakt z Pawłem M. Kilka zgłoszeń dotyczyło nadużyć do których doszło podczas egzorcyzmów.

ZNACZEK

Adam Piekarski – 42-letni Polak,...

1338

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]