Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

02.08.2021
Czyta się kilka minut
27 lipca – 2 sierpnia
D

DOKTRYNA

„Idea ucieczki w czystą doktrynę wydaje mi się zupełnie nierealna. Doktryna, która istniałaby tak, jak rezerwat przyrody, oddzielona od codziennego świata wiary i jego trudów, byłaby jednocześnie wyrzeczeniem się samej wiary” – podkreśla Benedykt XVI w wywiadzie dla „Herder Korrespondenz” z okazji 70. rocznicy święceń kapłańskich.

POŻAR

W Glasgow spłonął kościół pw. św. Szymona, od 1945 r. religijne centrum Polaków mieszkających na zachodzie Szkocji. Wyrazy solidarności przesłali środowisku polonijnemu abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, i bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Emigracji Polskiej.

SZCZEPIONKA

„Jest prawdopodobne, że nadejdzie kolejna fala COVID-19. Dlatego zachęcam, aby uprzedzić nową falę epidemii i poddać się szczepieniom – zaapelował biskup elbląski Jacek Jezierski. – Pan Bóg dał nam czas życia na ziemi na pracę, twórczość, wspólnotę rodzinną. Jednak nasze życie jest kruche. Przez niezachowanie zaleceń lekarzy narażamy się na jego przedwczesną utratę”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]