Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

26.04.2021
Czyta się kilka minut
20–26 kwietnia
W

WYSZYŃSKI NA OŁTARZE

Franciszek zdecydował, że beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września w Warszawie. Papieża będzie reprezentował prefekt Kongregacji do spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro. Beatyfikacja prymasa początkowo miała odbyć się 7 czerwca 2020 r. Dwa miesiące wcześniej została bezterminowo zawieszona z powodu pandemii.

ROZMOWA O KOŚCIELE

Przedstawiciele Kongresu Katoliczek i Katolików spotkali się 24 kwietnia z Radą Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich i przedstawili podstawowe założenia Kongresu jako forum dyskusyjnego o kryzysie w Kościele. Odpowiedzieli też na krytyczne uwagi. Wcześniej odbyli „długą i serdeczną rozmowę” z bp. Adrianem Galbasem, przewodniczącym Rady.

PROTEST KIK

„Poraża nas zdanie, że kwestia tzw. mordów rytualnych »stanowi element nierozstrzygniętej ciągle dyskusji naukowej«” – w ten sposób warszawski KIK odniósł się do utrzymania w mocy przez Komisję Dyscyplinarną Pracowników KUL umorzenia postępowania wyjaśniającego w sprawie wypowiedzi ks. prof. Tadeusza Guza o żydowskich mordach rytualnych. „Wspomniane uzasadnienie jest m.in. obrazą ofiar antysemityzmu w całej Europie” – uważają klubowicze.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]