Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

25.10.2021
Czyta się kilka minut
19–25 października
Z

ZAPROSZENI

Osoby, które przestały praktykować, apostaci, młodzi, którzy zrezygnowali z lekcji religii oraz nieprzyjmujący księdza po kolędzie – „synod jest okazją, by indywidualnie takie osoby zaprosić, by podzieliły się odpowiedzią choćby tylko na jedno pytanie: dlaczego tak się stało?” – proponuje bp Adrian Galbas, przewodniczący Rady Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich.

WYRÓŻNIONY

Ks. Alfred Wierzbicki – profesor KUL, teolog, etyk i poeta – został tegorocznym laureatem przyznawanej przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej Nagrody „Pontifici – Budowniczemu Mostów”. Wyróżnienie „za zasługi w szerzeniu wartości dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich” wręczono laureatowi 24 października, w 65. rocznicę powstania stołecznego KIK.

BŁOGOSŁAWIONA

24 października prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosił w Rimini nad Adriatykiem nową błogosławioną – pochodzącą z tego regionu 22-letnią studentkę medycyny Sandrę Sabattini. Włoszka jako nastolatka zaangażowała się w pomoc chorym, niepełnosprawnym i narkomanom. Miała plany, by po studiach wyjechać na misję do Afryki. Zmarła 2 maja 1984 r. z powodu ran odniesionych po potrąceniu przez samochód.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]