Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

21.09.2020
Czyta się kilka minut
14 – 20 września
WIKIPEDIA.ORG
R

Rozmowa

„Kocham wasze dzieci takimi, jakimi są, gdyż są dziećmi Bożymi” – powiedział Franciszek do członków włoskiego stowarzyszenia Tenda di Gionata, zrzeszającego rodziców dzieci ze środowisk LGBT. Jedna z matek wyjaśniała, że chcą „tworzyć pomost z Kościołem”, aby także „Kościół mógł zmienić spojrzenie na nasze dzieci, nie wykluczając ich, ale przyjmując je w całej pełni”.

Wołanie

„Do humanitarnej pomocy »na miejscu« tragedii wojen i wypędzenia musi w końcu dołączyć otwarta postawa przyjęcia uchodźców żebrzących o ratunek” – napisał bp Krzysztof Zadarko w apelu Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. To kolejny apel do rządzących o utworzenie korytarzy humanitarnych dla ludzi znajdujących się w niebezpieczeństwie.

Wrażenie

Metropolita wrocławski na czas remontu Muzeum Archidiecezjalnego wypożyczył Muzeum Narodowemu we Wrocławiu najcenniejsze dzieło z kościelnej kolekcji – „Madonnę pod jodłami” pędzla Łukasza Cranacha Starszego, z 1510 r. „Wierzę, że możliwość spotkania z takim dziełem dostarczy nie tylko wrażeń estetycznych, ale będzie także przeżyciem duchowym” – powiedział abp Józef Kupny.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]