Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

29.06.2020
Czyta się kilka minut
22 – 28 czerwca
O. Ludwik Wiśniewski / FOT. GRAŻYNA MAKARA
A

Apel do papieża

Włoski dziennik „La Repubblica” opublikował jako płatne ogłoszenie apel grupy Polaków skierowany do papieża o „odbudowę” Kościoła. „Błagamy Cię! Spójrz z troską na Kościół w Polsce, gdzie biskupi kryją przypadki pedofilii, lojalność wobec instytucji jest ślepa i głucha, ważniejsza od dobra ofiar, a Episkopat i nuncjusz apostolski udają, że tego nie widzą – apelują autorzy i zauważają: – Wielu wiernych ma poczucie, że Watykan daje na to przyzwolenie”. Więcej o akcji na stronie dosckrzywdy.pl.

Jasnogórskie reformy

Nowy przeor Jasnej Góry wprowadził normy zakazujące manifestowania poglądów politycznych w sanktuarium. Jasnogórska Kaplica przeznaczona jest wyłącznie do sprawowania liturgii; paulini stanowczo zabraniają „propagowania niechrześcijańskich postaw i ideologii, a w szczególności podziałów narodowych, wrogości, pogardy, rasizmu, ksenofobii, egoizmów, nacjonalizmów i fundamentalizmów”, natomiast „użycie materiałów pirotechnicznych” możliwe jest tylko za pozwoleniem odpowiednich władz.

Orzeł Karskiego

O. Ludwik Wiśniewski został laureatem tegorocznej Nagrody Orła Jana Karskiego. Dominikański duszpasterz czasów Solidarności, upominający się dzisiaj o kościelne reformy, został wyróżniony „za odwagę serca i sprawiedliwość rozumu – w zmaganiach o Kościół i Polskę”. Naszemu Autorowi serdecznie gratulujemy!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Może w końcu PIS nie będzie na Jasnej Górze organizował wieców wyborczych propagujących i tu cytuję autora doniesienia " a w szczególności podziałów narodowych, wrogości, pogardy, rasizmu, ksenofobii, egoizmów, nacjonalizmów i fundamentalizmów" Może w końcu Kościół dojrzy kogo promuje i jakie straszne z tego owoce.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]