Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

06.04.2020
Czyta się kilka minut
30 marca – 3 kwietnia
Ks. Grzegorz Strzelczyk / FOT. GRAŻYNA MAKARA
A

Apel przewodniczącego

„Apeluję do wszystkich ugrupowań i komitetów wyborczych o ograniczenie i czasowe zawieszenie wszelkiej rywalizacji politycznej dotyczącej wyborów prezydenckich” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w reakcji na forsowanie wyborów w okresie pandemii. Abp Stanisław Gądecki przypomniał, że „w sytuacji związanej z niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia ludzkiego zasadniczym przedmiotem troski powinno być dobro człowieka”.

Apel papieskiej rady

Do wspólnego tworzenia kultury współczucia i braterstwa w służbie poranionej ludzkości i Ziemi wezwała buddystów Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego. Apel znalazł się w dorocznym przesłaniu na święto Vesakh/Hanamatsuri, upamiętniające najważniejsze wydarzenia z życia Buddy. Rada wskazuje m.in. na podobieństwa między postępowaniem księcia Siddharthy i św. Franciszka z Asyżu.

Apel teologa

„To jest moment, żebyśmy na serio podjęli refleksję nad możliwością przyjmowania pragnieniem sakramentu chorych (analogicznie do innych sakramentów służących osobistemu zbawieniu)” – wezwał teolożki i teologów na swoim profilu społecznościowym ks. Grzegorz Strzelczyk. „Piszę to siedząc na korytarzu szpitala zakaźnego. Jakieś 100 metrów dalej leżą ludzie w wielkiej potrzebie duchowego umocnienia w chorobie” – wyjaśniał teolog z Uniwersytetu Śląskiego i proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tychach.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]