Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

24.02.2020
Czyta się kilka minut
17 – 23 lutego
P

Prośba zignorowana

Biskup włocławski Wiesław Mering wystosował „stanowczą prośbę” do abp. Jana Pawła Lengi, by powstrzymał się od głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii, a także wypowiadania się w mediach. Ignorując prośbę, abp Lenga w jednym z prawicowych kanałów telewizyjnych wezwał bp. Meringa „do nawrócenia”. Mieszkający obecnie w klasztorze marianów w Licheniu emerytowany arcybiskup Karagandy w Kazachstanie znany jest m.in. z tego, że w papieżu Franciszku widzi heretyka.

Wyróżnieni

Politolog z UKSW Jan Grosfeld oraz wicemistrz Europy w kajakarstwie górskim Dariusz Popiela zostali laureatami Nagrody im. ks. Stanisława Musiała, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i ­polsko-­żydowskiego. Grosfeld „konsekwentnie przypomina o żydowskich korzeniach chrześcijaństwa”, Popiela jest zaś inicjatorem projektu „Ludzie, nie liczby”, który odtwarza nazwiska Żydów pochowanych na żydowskich cmentarzach Małopolski.

Medziugorje

„Pierwsze siedem objawień Matki Bożej jest prawdziwe. Pozostałych nie można oceniać” – do takich wniosków doszła komisja badająca przez 4 lata przypadek objawień w Medziugorju, powołana w 2010 r. pod przewodnictwem kard. Camillo Ruiniego. 10 członków komisji i 3 ekspertów głosowało pozytywnie przeciw 2 głosom negatywnym. Raport został ujawniony w książce Saverio Gaeta „Dossier Medjugorje”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]