Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

10.02.2020
Czyta się kilka minut
3 – 9 lutego
L

List

„W kwestii uchodźców stanowisko Konferencji Episkopatu Polski jest identyczne ze stanowiskiem Stolicy Apostolskiej” – powiedział „Tygodnikowi” ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik prasowy KEP. Zapewnił też, że list z Watykanu z apelem, by polski Kościół włączył się w organizowanie korytarzy humanitarnych i przyjął uchodźców z Lesbos, został rozesłany do wszystkich biskupów w kraju. Więcej na: powszech.net/list

Postęp

Kościół katolicki i przedchalcedońskie Kościoły wschodnie (syryjski, ormiański, koptyjski i etiopski) podobnie rozumieją naturę wszystkich siedmiu sakramentów – ogłosiła Międzynarodowa Komisja Mieszana ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Katolickim i Wschodnimi Kościołami Prawosławnymi, która od 26 stycznia do 1 lutego obradowała w Libanie. Różnice występują tylko w dyscyplinie sprawowania sakramentów (np. kto i w jakich okolicznościach może dany sakrament przyjąć).

Pomoc

 

Wspólnota Sant’Egidio udostępniła aplikację na telefon – przewodnik-gdzie.pl – dzięki której każdy może pomóc osobom bezdomnym. To wirtualna wersja przewodnika po Warszawie „Gdzie zjeść, spać, umyć się” przygotowanego dla osób doświadczających bezdomności i wszystkich, którzy chcą je wspierać. Pełne uruchomienie aplikacji nastąpi wiosną.

Czytaj także: Watykan do biskupów: przyjmijcie uchodźców

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]