Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

06.08.2018
Czyta się kilka minut
30 lipca – 6 sierpnia
S

STRATA CZASU

Tawadros II, patriarcha prawosławnego Kościoła koptyjskiego, zamknął swój profil na Facebooku, twierdząc, że korzystanie z mediów społecznościowych to strata czasu. Egipski dziennik „Al-Ahram” informuje, że w ślad za swoim przełożonym pójdą inni duchowni koptyjscy.

ŚWIĘTE OBURZENIE

Z kolei w Polsce korzysta się z mediów społecznościowych. Prawicowi katolicy komentują zmianę punktu 2267 KKK, w którym Franciszek uznał karę śmierci za niedopuszczalną: „Kolejna fatalna wiadomość słabego pontyfikatu” (Łukasz Warzecha); „W ramach porządku po obecnym zamęcie przyszły papież będzie musiał nadać katolicki sens temu nauczaniu” (Michał Barcikowski); „Papież uruchamia kolejne procesy gnilne” (Tomasz Rowiński).

I JESZCZE JEDNO

Trwa również dyskusja po zdarzeniach w parafii pw. Edwarda Detkensa w Warszawie, gdzie po śmierci Kory miejscowy proboszcz ks. Wojciech Drozdowicz, grając na suzafonie, wykonał na zakończenie mszy utwór „Krakowski spleen”. W minionym tygodniu w tym samym kościele organista zagrał utwór z repertuaru zmarłego Tomasza Stańki.

A POZA TYM

Zakończył się Przystanek Jezus, podczas którego młodzi katolicy głosili Słowo Boże na Pol’and’Rock Festival. W Warszawie kard. Nycz otworzył nową jadłodajnię dla bezdomnych. Włoscy salezjanie ruszyli z akcją „Jestem tobą zainteresowany”, która ma pomóc bezdomnym małoletnim imigrantom. Papież przekazał 10 tys. euro na pomoc uchodźcom z Jemenu. Na Jasną Górę docierają pierwsi pielgrzymi.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]