Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

02.07.2018
Czyta się kilka minut
26 czerwca – 2 lipca
D

DOMINIKAŃSKA PLATFORMA WIDEO

Dominikańska platforma wideo. O. Adam Szustak ogłosił, że w ciągu najbliższych miesięcy portal dominikanie.pl zamieni się w „teologiczno-kaznodziejsko-duszpasterską” platformę wideo, gdyż filmy są „najlepszą formą do głoszenia Słowa Bożego w dzisiejszym świecie”. Do tego celu dominikanie wynajęli w Warszawie studio filmowe. Pomysł sfinansuje powołana przez zakonników fundacja zbierająca datki na ten cel, a platforma ma ruszyć w grudniu.

ADMINISTRATOR DÓBR

Franciszek mianował nowego prefekta Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej – został nim dotychczasowy sekretarz generalny Episkopatu Włoch, 69-letni biskup Nunzio Galantino. Zastąpił 75-letniego kard. Domenica Calcagna. Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej zajmuje się zarządzaniem dobrami należącymi do Watykanu, które finansują funkcjonowanie Kurii Rzymskiej – pełni rolę centralnego banku Państwa Watykańskiego. W przeszłości wraz z Instytutem Dzieł Religijnych (IOR) Administracja była zamieszana w proceder prania brudnych pieniędzy.

O TERAPII DAREMNEJ

Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w nowym dokumencie tłumaczy, na czym polega terapia daremna i dlaczego nie wolno utożsamiać jej z eutanazją. „Jeżeli lekarz uczynił to, co tu i teraz możliwe wobec nieodwracalnie postępującego zanikania procesów życiowych pacjenta, to ani on sam, ani otoczenie nie może uznać za niemoralną decyzji o zaprzestaniu dalszej terapii”. Nie może to jednak oznaczać „opuszczenia pacjenta w zakresie podstawowych form opieki”, które doprowadziłoby do jego śmierci.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]