Reklama

Ładowanie...

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

18.06.2018
Czyta się kilka minut
11 – 17 czerwca
R

Reforma Kurii Rzymskiej na finiszu

Rada Kardynałów (K9) przekazała papieżowi projekt nowej konstytucji Kurii Rzymskiej – poinformował rzecznik Watykanu Greg Burke. Podczas konferencji przypomniano zasady reformy finansów: promowanie przejrzystości, stosowanie zasady podwójnej kontroli i standardów międzynarodowych. Innych szczegółów nie ujawniono. Rada K9 spotka się we wrześniu.

Niesłusznie skazany przyjęty przez papieża

Tomasza Komendę i jego rodziców przyjął Franciszek. Komenda, będąc niewinnym, przez 18 lat odbywał karę pozbawienia wolności. Do Rzymu pielgrzymował, by pomodlić się przy grobie św. Jana Pawła II. W przygotowanie spotkania z papieżem zaangażowany był papieski jałmużnik, kardynał-nominat Konrad Krajewski.

Ślub w plenerze

Arcybiskup Baltimore w USA William E. Lori zezwolił na śluby poza terenem kościołów (póki co na rok). Aby zdobyć pozwolenie, narzeczeni muszą być z jednego hrabstwa, asystujący ksiądz lub diakon z archidiecezji Baltimore, a muzyka oraz miejsce muszą być „odpowiednio godne” (wykluczone są np. lokale, w których sprzedawany jest alkohol).

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]