Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

28.05.2018
Czyta się kilka minut
22–25 maja
P

PRACOWNICZY WYZYSK

„Biada wam!, którzy wyzyskujecie ludzi, którzy wyzyskujecie pracę, którzy płacicie na czarno, nie płacicie składki na emeryturę, nie dajecie wakacji. Biada wam! Oszczędzacie na pracy, oszukujecie i nie płacicie tego, co się należy, oszukujecie na pensjach – to wielki grzech” – powiedział Franciszek w miniony czwartek podczas mszy w Domu św. Marty.

TRANSPORT POMNIKA

O 30 metrów zostanie przesunięty pomnik Jana Pawła II stojący w centrum dziewięciotysięcznego Ploërmel we Francji. W ubiegłym roku francuska Rada Stanu nakazała urzędnikom usunięcie z monumentu krzyża, który „zagraża świeckości kraju”. Władze miasteczka porozumiały się z mającym siedzibę nieopodal pomnika prywatnym gimnazjum katolickim. Na jego terenie pomnik będzie stał legalnie.

KOMUNIA STASIA

Staś Ossowski z Osiecznej (pomorskie) ze względu na zły stan zdrowia nie mógł przystąpić do pierwszej komunii świętej razem z koleżankami i kolegami z klasy. W marcu lekarze zdiagnozowali u chłopca nowotwór. Kilka dni po oficjalnych uroczystościach, kiedy Staś dostał przepustkę ze szpitala, ks. Tadeusz Wandtka z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Osiecznej zorganizował komunię jeszcze raz, specjalnie dla ośmiolatka. – Byłem chyba bardziej wzruszony niż podczas swojej mszy prymicyjnej – powiedział ksiądz. Na uroczystości gośćmi byli wszyscy uczniowie i nauczyciele z klasy Stasia.

MORIS MALOWAŁ IKONY

„Tu, na trumnie, leży ta ostatnia, niedokończona, Jezusa ukrzyżowanego – mówił bp Michał Janocha podczas pogrzebu Brata Morisa w Izabelinie. – On ją skończył swoim życiem, swoim cierpieniem, kiedy Pan Bóg zabrał mu już wszystko: i siły, i pamięć. Wtedy w człowieku zostaje to, co było dla niego najważniejsze, i o tym on mówi. Jedni mówią o pieniądzach, inni o pogrzebie, chorobach. Moris mówił o Jezusie”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]