Reklama

Ładowanie...

Konsekwencje konsekwencji

28.09.2003
Czyta się kilka minut
W negocjacjach nad traktatem nicejskim nie uprawiamy tradycyjnie rozumianej dyplomacji, która często jest kluczeniem i próbą gry.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Długi czas nawet komentatorzy nie należący do zwolenników rządu Leszka Millera przyznawali, że choć jego polityka wewnętrzna jest pasmem porażek, to polityka zagraniczna jest w porządku. Z czego brała się ta dysharmonia?

- Pytanie to zmusza mnie do komentowania całej polityki rządu. Uważam, że we wszystkich obszarach jest dobra.

- To różni się Pan z opinią większości obywateli...

- Niestety, nie zdarzyło mi się zostać zapytanym o zdanie przez żaden z ośrodków badania opinii. Ale zgoda: rząd popełniał błędy. Gdy przed kongresem SLD odbywała się dyskusja o błędach partii, wypowiedziałem pogląd, który najłagodniejszy nie był. Warto pamiętać, że w Polsce istnieją zadawnione problemy społeczne. Nikt nie może przy pomocy czarodziejskiej różdżki rozwiązać kwestii ubóstwa,...

24307

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]