Reklama

Konsekracja biskupów w Łagiewnikach

Konsekracja biskupów w Łagiewnikach

26.09.2004
Czyta się kilka minut
U

Uroczystość odbyła się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Święceń udzielił metropolita krakowski, kard. Franciszek Macharski wraz z nuncjuszem apostolskim w Polsce, abp. Józefem Kowalczykiem i prefektem pomocniczym Domu Papieskiego, abp. Stanisławem Dziwiszem. W łagiewnickiej bazylice zgromadziło się kilkudziesięciu biskupów, kapłani archidiecezji krakowskiej, członkowie zakonów, przedstawiciele władz oraz wierni. Obecni byli także kardynałowie Marian Jaworski ze Lwowa i Stanisław Nagy z Krakowa. “Biskupstwo oznacza obowiązek, a nie zaszczyt, a biskup ma raczej pomagać niż panować" - przypomniał w homilii kard. Macharski. Na zakończenie Mszy św. odmówiono akt zawierzenia świata Miłosiernemu Bogu.

762

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]