Reklama

Jezus był Żydem

Jezus był Żydem

30.05.2006
Czyta się kilka minut
MAREK ZAJĄC: - Księże Romualdzie, proszę się z nami podzielić swoimi przeżyciami.
K

KS. ROMUALD JAKUB WEKSLER-WASZKINEL: - Tęcza, która się ukazała, to jeden z tych znaków, które zsyła Pan Bóg. Odczytałem ją jako znak nadziei. I ten Papież, taki pokorny. Oczekiwałem mocnych słów, a znalazłem słowa pełne pokory, głęboko poruszające, głęboko teologiczne. Ale odnalazłem też w przemówieniu Papieża wielkość Izraela. Słowa o "korzeniu chrześcijaństwa" zabrzmiały mi listem św. Pawła: "pamiętaj, że to nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie". Dowód istnienia Boga - trwanie Izraela - to rzecz, którą tylko wielki teolog mógł wydobyć. Przede wszystkim jednak uderzała pokora papieża-Niemca.

Czekałem na słowa, które by przypomniały Sobór, powtórzyły, że Kościół opłakuje przejawy antysemityzmu. Nie padły i trochę mi ich brak. Ale z drugiej strony znalazłem słowa pojednania. Wkraczamy w nową rzeczywistość, w nowe tysiąclecie. Trzeba zacząć mówić...

3722

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]