Reklama

Instytucje kształtują postawy

Instytucje kształtują postawy

01.06.2014
Czyta się kilka minut
Ignorujemy fakt, że ludzkie postawy kształtują się w kontekście instytucji, z którymi przychodzi im działać.
M

Mamy w Polsce problem z jakością wielu z nich, w tym także z niesprawnością instytucji składających się na państwo. Analizujmy je i odpowiedzmy, dlaczego są słabe i jak możemy je wzmocnić. Na ogół postaw nie udaje się zmienić przy pomocy perswazji. Żeby zmienić postawy, trzeba zmienić instytucje. Także wolność jest możliwa jedynie w ramach instytucji „wolność ubezpieczających”.
Prof. dr hab. Jarosław Górniak, dziekan Wydziału Filozoficznego UJ

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]