Reklama

Ile etatów dla naukowca?

Ile etatów dla naukowca?

04.02.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 3/13
Z

Z dużym zaskoczeniem przeczytałem artykuł pani Justyny Melonowskiej. Wynika z niego, że Autorka wydaje na roczny zakup „Tygodnika Powszechnego” 3% miesięcznej pensji. Nietrudno policzyć, gdyż roczna prenumerata „TP” wynosi 199 zł, że zarobki pani Adiunkt wynoszą prawie 7000 zł. Mało? Trzeba pracować na kilku uczelniach?

Z artykułu wynika, że pani Adiunkt nie bardzo rozumie różnicę pomiędzy pracą w wyższej uczelni a w szkole. Pracownik wyższej uczelni ma obowiązek prowadzić własne badania naukowe, a ich wyniki publikować na konferencjach i w czasopismach, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Uczelnia jest silna dorobkiem naukowym swoich pracowników. Przecież wymaga to dużego zaangażowania pracowników wyższych uczelni, a sam proces nauczania jest tylko jednym z elementów ich działalności.

Zaskoczony też jestem korzystaniem z konsultacji tłumacza, co miałoby pochłaniać...

1460

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]