Reklama

Ładowanie...

Gospodyni i media

Gospodyni i media

06.12.2015
Czyta się kilka minut
„TP” 48/2015
T

Tekst Pauliny Wilk „Czwarta władza w RP” doskonały! Jako oczytany i spostrzegawczy obserwator czwartej władzy od dawna mam problem z otrzymywaniem tandety.

Dwa przykłady. Wszyscy opisywali znane wydarzenia w Magdalence (wymiana strzałów z bandytami, ofiary po stronie policji) i proces odpowiedzialnych za rzekomo nieudany szturm. Nikt nie napisał o tym, że bandyci przez rok poruszali się po Polsce uzbrojeni, posiadali materiały wybuchowe i ufortyfikowali dom w Magdalence. Jak to możliwe? Gdzie był policyjny wywiad?

Przykład drugi: „Panorama” TVP, omawiając problematykę terrorystyczną, podpiera się emerytowanymi generałami. Panowie ci od co najmniej dwudziestu lat pozostają w stanie spoczynku. Nigdy nie zajmowali się tematyką terroryzmu, a swoją służbę zakończyli w okolicznościach kompromitujących. Czego telewidz może się od nich dowiedzieć?

Płonne są nadzieje red. Wilk, że „dziennikarze się obudzą”. Obudzona gospodyni mojego domu powie mi to samo.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]