Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Fundacja działa!

Fundacja działa!

26.03.2018
Czyta się kilka minut
P

Praca gdańskiej FH, która prowadzi Hospicjum Dutkiewicza, to nie tylko codzienna opieka nad chorymi na oddziale stacjonarnym i w domach, ale także pomoc finansowa, psychologiczna czy edukacyjna. Na rzecz tysięcy ludzi.

Przykładem jest prowadzony od 2006 r. Fundusz Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga”, wspierający socjalnie dzieci osierocone przez ­hospicyjnych chorych oraz psychologicznie wszystkie dzieci i młodzież, bez względu na przyczynę śmierci ich bliskich. FH prowadzi portal www.tumbopomaga.pl dla małoletnich żałobników, ich opiekunów, nauczycieli i ­rówieśników, a także wydaje opowiadania terapeutyczne w serii „Bajka Plasterek” (np. bohaterem „Czarów mamy” – jednej z trzech wydanych dotąd bajek – jest pięcioletni chłopiec, który wraz z ojcem uczy się radzenia sobie ze stratą).

Działania FH to też kampania edukacyjna „Hospicjum to też Życie”, która w tym roku doczeka się XV edycji. To również szkolenia, choćby dla przyszłych wolontariuszy czy koordynatorów wolontariatu, a także działalność wydawnicza, jak seria „Biblioteka Fundacji Hospicyjnej” czy kwartalnik „Hospicjum to też Życie”. ©

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]