Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Fort 50 1/2 Ost Barycz w Krakowie

Fort 50 1/2 Ost Barycz w Krakowie

14.05.2018
Czyta się kilka minut
ul. J. Hallera 25, Kraków
K. SCHUBERT, MIK 2018
J

Jadąc obwodnicą w stronę Wieliczki, natrafimy na dawną wieś Kosocice. Tu wojska austriackie jeszcze pod koniec XIX wieku postawiły jeden z licznych fortów Twierdzy Kraków, który wziął udział w obronie miasta przed Rosjanami jesienią 1914 r. W Forcie 50 ½ O Barycz (inaczej zwanym też Kosocice) będzie można zobaczyć stanowisko wieży obserwacyjnej, wyposażenie wież pancernych, zamaskowane stanowiska strzeleckie oraz labiryntową przestrzeń wystawy specjalnie przygotowanej na Dni Dziedzictwa. Wszystko to w pięknym otoczeniu łagodnych pochyłości Pogórza Wielickiego, z Lasem Kosocickim i wzgórzami Grabówek. Dzieci będą mogły pobuszować po forcie. Czekają na nie także wyjątkowe warsztaty plastyczne.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]