Reklama

Faktury Pana Boga

Faktury Pana Boga

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Jest nadzieja, że tym razem protest zakończy się sukcesem. Protest nie spektakularny, bo przecież pracownicy hospicjów nie odejdą od łóżek pacjentów, a wolontariusze nie będą zamiast dobrowolnych dyżurów maszerować Krakowskim Przedmieściem.
A

A jednocześnie niezwykle ważny, bo chodzi w nim o to, żeby państwo nie przeszkadzało tym, którzy chcą działać w sferach najczulszych, wymagających ponadprzeciętnej wrażliwości.

Powodem protestu stały się trzy artykuły ustawy o działalności leczniczej, którą przyjęto w kwietniu ub.r., a która miała wejść w życie za nieco ponad trzy miesiące. Gdyby weszła w takim kształcie, jaki ma obecnie, większość istniejących w Polsce hospicjów musiałaby zupełnie zmienić swój charakter: przestać być organizacjami non profit, a zacząć działać jak inne podmioty gospodarcze. Oznaczałoby to m.in. rezygnację z zabiegania o jeden procent, z darowizn i publicznych zbiórek. Tymczasem w przypadku wielu hospicjów te dodatkowe dochody pokrywają nawet do 40 proc. kosztów. W będącym wzorem dla wszystkich tego typu placówek Hospicjum Świętego Krzysztofa w Londynie państwo pokrywało zaledwie jedną trzecią...

3752

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]