Reklama

Fabryka sztandarów

Fabryka sztandarów

12.03.2016
Czyta się kilka minut
„TP” 10/2016

„Co się z nami porobiło?” – pyta w edytorialu ks. Adam Boniecki, pisząc o nienawiści, która dochodzi do głosu przy okazji dyskusji na temat przeszłości Lecha Wałęsy.
Wzajemne „zagryzanie” i głębokie podziały w polskim społeczeństwie bywały już w przeszłości. Towarzyszyły im słabość ekonomiczna, gnicie tkanki moralnej i słabość wojskowa. Wszystko to zwykle poprzedzało utratę niepodległości, a resztę już znamy z podręczników historii. Otacza nas niespokojny i niebezpieczny świat, który może nas nieprzyjemnie zaskoczyć.
Anglosasi mają powiedzonko: „Spodziewaj się dobrego, ale gotuj się na najgorsze”. Tymczasem nasi wodzowie postanowili wybudować nową fabrykę sztandarów i banerów z patriotycznymi hasłami.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]