Reklama

Ładowanie...

Fabryka sztandarów

Fabryka sztandarów

12.03.2016
Czyta się kilka minut
„TP” 10/2016

„Co się z nami porobiło?” – pyta w edytorialu ks. Adam Boniecki, pisząc o nienawiści, która dochodzi do głosu przy okazji dyskusji na temat przeszłości Lecha Wałęsy.
Wzajemne „zagryzanie” i głębokie podziały w polskim społeczeństwie bywały już w przeszłości. Towarzyszyły im słabość ekonomiczna, gnicie tkanki moralnej i słabość wojskowa. Wszystko to zwykle poprzedzało utratę niepodległości, a resztę już znamy z podręczników historii. Otacza nas niespokojny i niebezpieczny świat, który może nas nieprzyjemnie zaskoczyć.
Anglosasi mają powiedzonko: „Spodziewaj się dobrego, ale gotuj się na najgorsze”. Tymczasem nasi wodzowie postanowili wybudować nową fabrykę sztandarów i banerów z patriotycznymi hasłami.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]