Reklama

Erwin Axer. Wystawa w Google Arts and Culture

Erwin Axer. Wystawa w Google Arts and Culture

20.11.2017
Czyta się kilka minut
Wystawa przygotowana przez Instytut Teatralny przybliża osobę reżysera w wybranych kontekstach związanych z jego biografią i twórczością.
A

Artystę uformowały miasta – Wiedeń, Lwów, Warszawa. Na jego zawodowy rozwój wpłynął Leon Schiller, mistrz i nauczyciel. Po wojnie Axer w Teatrze Współczesnym zbudował jeden z najlepszych zespołów w kraju, a sukcesy reżyserskie odnosił również za granicą. Zaznaczył się wyraźnie w historii inscenizacji dramatów Bertolta Brechta, Sławomira Mrożka, Thomasa Bernharda. Istotną częścią wystawy są wybrane fragmenty prozy Axera czytane przez wybitnych aktorów, którzy z nim pracowali (Maja Komorowska, Joanna Szczepkowska, Damian Damięcki, Jan Englert, Krzysztof Kowalewski, Marcin Przybylski, Krzysztof Wakuliński) oraz fragmenty nagrań jego najgłośniejszych przedstawień z Teatru Współczesnego. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]