Reklama

Epidemia suszy

Epidemia suszy

17.03.2020
Czyta się kilka minut
„TP” 11/2020
N

Niedobory wody z tekstu Krzysztofa Storego powinny być tematem numer jeden. W Polsce nie jest znane pojęcie „wody technicznej”. Do niemal wszystkiego używamy arcydrogiej wody pitnej. Nie ma sztucznych zbiorników ziemnych. Powinno się je budować natychmiast! W Wielkiej Brytanii zbiorniki wodne znajdują się nawet w lasach. Mam posiadłość niedaleko rzeczki Liwiec. Od lat obserwuję, jak ubywa jej wody. Kiedy powysychają wszystkie małe rzeczki, kiedy nie będzie opadów śniegu, padną rzeki duże. To, co się stanie w następstwie suszy, będzie straszniejsze od koronawirusa.

Autorzy opublikowanych listów dostaną od nas notes TUROWICZ na 75-lecie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

w ostatnim 30-leciu zlikwidowano 4 zbiorniki retencyjne. Po peostu je asypano ziemią.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]