Reklama

Ładowanie...

Epidemia suszy

17.03.2020
Czyta się kilka minut
„TP” 11/2020
N

Niedobory wody z tekstu Krzysztofa Storego powinny być tematem numer jeden. W Polsce nie jest znane pojęcie „wody technicznej”. Do niemal wszystkiego używamy arcydrogiej wody pitnej. Nie ma sztucznych zbiorników ziemnych. Powinno się je budować natychmiast! W Wielkiej Brytanii zbiorniki wodne znajdują się nawet w lasach. Mam posiadłość niedaleko rzeczki Liwiec. Od lat obserwuję, jak ubywa jej wody. Kiedy powysychają wszystkie małe rzeczki, kiedy nie będzie opadów śniegu, padną rzeki duże. To, co się stanie w następstwie suszy, będzie straszniejsze od koronawirusa.

Autorzy opublikowanych listów dostaną od nas notes TUROWICZ na 75-lecie.

1171

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]