Reklama

E-konto: nie daj się okraść

E-konto: nie daj się okraść

19.02.2013
Czyta się kilka minut
Logując się na stronie banku, sprawdź, czy jest to bezpieczne połączenie. Świadczy o tym ikona zamkniętej kłódki, która pojawia się w przeglądarce internetowej.
C

Chroń token lub listę haseł jednorazowych przed dostępem obcych.
W bezpiecznym miejscu przechowuj login i hasło do systemu.
Zawsze pamiętaj o wylogowaniu się po przeprowadzeniu operacji na koncie.
Nigdy nie odpowiadaj na e-maile proszące cię o podanie hasła czy loginu do konta. Banki nigdy takich próśb nie wysyłają.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]