Reklama

Dzieła sztuki na budach

Dzieła sztuki na budach

22.11.2021
Czyta się kilka minut
BARBARA GORTAT / FUNDACJA TU BRZOZA
F

Folkowe przystanki” to projekt Fundacji Tu Brzoza, która od 2015 r. kształtuje rzeczywistość łódzkich wsi, zamieniając obskurne budy w malowane dzieła sztuki. Działalność tę doceniła kapituła nagrody „Dla dobra wspólnego” przyznawanej przez Prezydenta RP. Założycielki Fundacji, siostry Paulina i Barbara Gortat, zostały nagrodzone w kategorii „dzieło – przedsięwzięcie, projekt”. Wyróżniane są inicjatywy, które umacniają świadomość obywatelską, solidarność i zachęcają do podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego. Na zdjęciu „Kobieta z kurą” Juliana Fałata namalowana przez Sylwestra Stabryłę na przystanku w miejscowości Sędów, gmina Wartkowice, woj. łódzkie. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]