Reklama

Ładowanie...

"Dzieła" Korczaka

"Dzieła" Korczaka

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Ruszyła, po kilku latach przerwy (odnotowanej również na łamach ,,TP" nr 35/02), edycja ,,Dzieł" Janusza Korczaka. Kilka dni temu trafił na moje biurko pierwszy wolumin jedenastego tomu, który ukazał się w Wydawnictwie Instytutu Badań Literackich PAN (Warszawa 2003). Zawiera Korczakowską pedagogikę dla młodzieży i dorosłych (“Prawidła życia") oraz publicystykę dla dzieci z lat 1913-39. Na czwartej stronicy okładki znajduje się pełny wykaz tomów, które dotychczas opublikowano, oraz zapowiedź pięciu brakujących jeszcze do wydania całości tomów (są w przygotowaniu). Tom zasługuje na szczególne zainteresowanie katechetów, nauczycieli etyki i wychowawców klas.
K

KAZIMIERZ GORZELOK (Katowice)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]