Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

"Dzieła" Korczaka

"Dzieła" Korczaka

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Ruszyła, po kilku latach przerwy (odnotowanej również na łamach ,,TP" nr 35/02), edycja ,,Dzieł" Janusza Korczaka. Kilka dni temu trafił na moje biurko pierwszy wolumin jedenastego tomu, który ukazał się w Wydawnictwie Instytutu Badań Literackich PAN (Warszawa 2003). Zawiera Korczakowską pedagogikę dla młodzieży i dorosłych (“Prawidła życia") oraz publicystykę dla dzieci z lat 1913-39. Na czwartej stronicy okładki znajduje się pełny wykaz tomów, które dotychczas opublikowano, oraz zapowiedź pięciu brakujących jeszcze do wydania całości tomów (są w przygotowaniu). Tom zasługuje na szczególne zainteresowanie katechetów, nauczycieli etyki i wychowawców klas.
K

KAZIMIERZ GORZELOK (Katowice)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]