Reklama

"Dzieła" Korczaka

"Dzieła" Korczaka

02.11.2003
Czyta się kilka minut
Ruszyła, po kilku latach przerwy (odnotowanej również na łamach ,,TP" nr 35/02), edycja ,,Dzieł" Janusza Korczaka. Kilka dni temu trafił na moje biurko pierwszy wolumin jedenastego tomu, który ukazał się w Wydawnictwie Instytutu Badań Literackich PAN (Warszawa 2003). Zawiera Korczakowską pedagogikę dla młodzieży i dorosłych (“Prawidła życia") oraz publicystykę dla dzieci z lat 1913-39. Na czwartej stronicy okładki znajduje się pełny wykaz tomów, które dotychczas opublikowano, oraz zapowiedź pięciu brakujących jeszcze do wydania całości tomów (są w przygotowaniu). Tom zasługuje na szczególne zainteresowanie katechetów, nauczycieli etyki i wychowawców klas.
K

KAZIMIERZ GORZELOK (Katowice)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]